Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Inne

Rodzaje i możliwości oświetlenia imprez

Odpowiednie oświetlenie imprezy jest bardzo ważne. To od niego zależy odbiór danego wydarzenia, nawet jeśli pozornie światło nie odgrywa istotnej roli. W jaki sposób można urozmaicić światłem organizowany event?

Rola światła na imprezie

Światło tworzy nastrój i zarazem pełni także funkcję czysto praktyczną. W projektowaniu oświetlenia chodzi o to, by te dwie role światła połączyć ze sobą w atrakcyjny i komfortowy dla otoczenia sposób – samochód na targach motoryzacyjnych musi być dobrze widoczny i wyeksponowany tak, by przyciągać uwagę swoimi atutami, ale jednocześnie oprawa świetlna nie powinna razić w oczy gości zatrzymujących się przy konkretnym stanowisku.

Dobór oświetlenia nie jest więc prostą sprawą, dlatego zwykle zleca się to zadanie profesjonalistom, jak BVS Show Lighting. Specjaliści od światła są w stanie tak przygotować projekt, że w stu procentach będzie on odpowiadał klimatowi imprezy oraz zwiększy jej atrakcyjność, a przy tym nie zmęczy uczestników, tylko w umiejętny sposób będzie utrzymywał ich uwagę.

Jak wybrać rodzaj oświetlenia?

Światło ma współgrać z charakterem wydarzenia, dlatego pod uwagę brany jest nie tylko styl organizowanej imprezy, ale też towarzysząca eventowi muzyka oraz architektura otoczenia. Oświetlenie plenerowe jest całkiem inne od tego we wnętrzach, zresztą i w zamkniętych obiektach dobór światła nie jest zawsze jednakowy – trzeba zwrócić uwagę na wiek budynku oraz jego styl, detale architektoniczne warte podkreślenia, jak i wady, które światłem da się umiejętnie schować. W mniejszych salach raczej nie sprawdzi się światło bardzo intensywne, z kolei na dużych przestrzeniach źle wypada oświetlenie zbyt skromne.

Tam, gdzie trzeba podkreślić jakiś przedmiot albo osobę, przyda się oświetlenie punktowe, wyraźnie mocniejsze, ale wciąż współgrające z resztą lamp. Na konferencjach czy szkoleniach nadmiar efektów świetlnych będzie rozpraszał uwagę, ale gdy impreza ma mniej formalny charakter, jak najbardziej można pozwolić sobie na większe zróżnicowanie w kolorach światła oraz zmienności jego natężenia.

Koncerty to idealna pora na efektowne widowiska świetlne z laserami i ruchomymi reflektorami, za to na kameralnych przyjęciach wskazane jest światło delikatniejsze, ale wciąż ozdobne, jak na przykład girlandy z kolorowymi żarówkami, listwy ledowe, pochodnie, naturalny ogień.

(Visited 34 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 27 kwietnia, 2021
Close
%d bloggers like this: