Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Nagrody muzyczne, Wyniki

Rozdano Złote Globy

Po dzisiejszej nocy, którą śmietanka hollywoodzka spędziła w Los Angeles, Internet aż wrze od stylizacji aktorów, towarzyskich wpadek i politycznych nawiązań na gali. Wczoraj odbyła się 71. ceremonia wręczenia Złotych Globów.

I choć statuetki przyznawane są głównie tym, którzy przyczynili się do rozwoju kinematografii w minionym roku, jak zwykle nie zabrakło dwóch kategorii związanych z muzyką. Tradycją jest bowiem, że oprócz najlepszych scenarzystów czy reżyserów, nagrodę otrzymują twórcy najlepszej piosenki filmowej i soundtracku.

Tym razem pozłacany glob trafił w ręce Commona i Johna Legenda, którzy wspólnie stworzyli utwór będący częścią ścieżki dźwiękowej do „Selmy”. Produkcja opowiada o wybitnym rewolucjoniście, Marcinie Lutrze Kingu.

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej za najlepszy soundtrack uznało zaś ten do „Teorii wszystkiego”.  Film, który opowiada o życiu uczuciowym wybitnego fizyka, Stephena Hawkinga, według krytyków nie jest najwyższych lotów i to właśnie kompozycje Johanna Johannsona są jego najmocniejszą stroną.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 18 marca, 2023
Close
%d bloggers like this: