Portal MusicLovers.pl dotarł do informacji dotyczących nowej płyty Budki Suflera! Będzie to ostatni wyprodukowany przez legendarnego Romualda Lipko album w historii polskiej muzyki.

Jak się dowiedzieliśmy zespół Budka Suflera był w trakcie prac nad swoim szesnastym w dyskografii albumem! Kompozycje na nowe wydawnictwo powstawały w zmienionym składzie z Robertem Żarczyńskim na wokalu oraz Dariuszem Bafeltowskim i Piotrem Bogutynem jako gitarzystami.

Materiał nagrywany był w ulubionym przez zespół Studio im. Budki Suflera w Radio Lublin, jednym z oddziałów Polskiego Radia. Świadczyć może o tym, że album zostanie wydany przez Agencje Polskiego Radia, lub we współpracującym obecnie z zespołem wydawnictwie Agora.

Jak się dowiedzieliśmy cały materiał został już zarejestrowany, do dogrania zostały tylko gitary. Na ten moment nie wiemy, kiedy zespół kontynuuje prace i pojawi się w studio. Pewnym jest również to, że prace nad całym materiałem prowadzone były przez legendarnego Romualda Lipko.

Na obecną chwilę nagrania na płytę zostały przerwane ze względu na niespodziewaną śmierć lidera i założyciela zespołu – Romualda Lipko. Zespół stracił wieloletniego przyjaciela i jedynego w swoim rodzaju lidera, legendarnego już lubelskiego zespołu.

Materiał. który miejmy nadzieję zostanie wydany przez Budkę Suflera po śmierci legendy będzie swoistym hołdem dla kompozytora i zapisze się na kartach historii jako ostatnia, legendarna, spójna kompozycja Romualda Lipko.

2 sierpnia 2019 miała miejsce premiera nowego utworu Gdyby jutra nie było. Do najnowszej piosenki Romualda Lipki tekst napisał Marek Dutkiewicz. Postprodukcja została wykonana w nowojorskim studiu przez Roberta Dudzica. Jest to pierwsza zapowiedź nadchodzącego materiału.

Wszyscy fani oraz nasza redakcja mają nadzieję, że zespół postanowi dokończyć rozpoczętą już pracę swojego przyjaciela. Będzie to z całą pewnością wyjątkowa płyta, przepełniona emocjami oraz uczuciami, a dokończone utwory będą swojego rodzaju hołdem dla zmarłego artysty, przyjaciela, legendy polskiej muzyki.

Informacje pochodzą od informatorów portalu ściśle powiązanych z kręgiem produkcyjnym nowej płyty zespołu.

Kopiowanie artykułu bez podania jego źródła jest naruszeniem prawa cytatu i prawa autorskiego.