Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS

Wyniki konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno”! Poznaj zwycięzców

Czwartą edycję konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno” radiowej Czwórki wygrał zespół MYASTA! Grupa grająca reggae powstała w 2015 roku z inicjatywy Michała Kowalskiego (wokal), Mariusza Mitury (perkusja) oraz gitarzystów z Bydgoszczy. Do podstawowego składu stopniowo dołączali kolejni muzycy – sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie grupę tworzy 8 członków pochodzących z Bydgoszczy, Torunia i Chełmna.

MYASTA

Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu, tak mówi o zespole MYASTA: „Muzycznie przenikają do wnętrza odbiorcy, wprawiając go w harmoniczny trans. Udanie łączą różne style muzyczne w integralną całość, dzięki czemu ich muzyka ma wielowymiarowy charakter. Po pierwszym przesłuchaniu każdy z Was pomyśli o muzyce reggae, ale po kolejnych odtworzeniach ich płyty odkryjecie fascynacje innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak hip hop, dub, ska, rock, alternatywa. Kompozycje, które znajdą się na ich debiutanckim krążku, są doskonale zagrane i zaśpiewane. Każdy dźwięk jest przemyślany i nie bez przyczyny znalazł się w danym miejscu. Warto poczekać do października, wtedy ukaże się ich debiutancka płyta”.

Główną nagrodą dla zespołu jest wydanie płyty CD z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia i promujący ten album koncert – na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!” oraz w mediach społecznościowych. Dodatkowo, w ramach nagród, grupanagra teledysk do singla, który wyreżyseruje Adrian Pietraszkiewicz – reżyser reklamowy, scenarzysta, designer i strateg komunikacji. To jeszcze nie wszystko: na MYASTA czeka także sesja zdjęciowa w wykonaniu Ani Powałowskiej, fotografki mody, sportu, portrecistki. Dotychczasowych utworów laureatów można posłuchać na ich kanale na YouTube.

Poza głównym zwycięzcą w konkursie, jury przyznało także trzy wyróżnienia, w których nagrodą są koncerty w Czwórce. Są to: duet Spajku/Dziunek, grupa Dżentelmenels oraz łódzki raper Tony White.

Spajku (MC) i Dziunek (MC, produkcja) otrzymali wyróżnienie za album zatytułowany Za świeży skład, który zgłosili do konkursu. To płyta z założenia hip-hopowa, ale szeroki horyzont muzycznych zainteresowań również znajduje odzwierciedlenie w ich muzyce. Duet został również nagrodzony przez partnera konkursu Stowarzyszenie Autorów ZAiKS nagrodą finansową za najlepsze teksty.Składu Spajku/Dziunek można posłuchać tutaj.

Spajku i Dziunek

Dżentelmenels działa na polskiej scenie muzycznej od 2010 roku. Zespół niejednokrotnie zmieniał styl, skład i wizerunek odzwierciedlając upodobania i charaktery członków kapeli. Łączy ich jednak przede wszystkim zamiłowanie do muzyki, chęć jej tworzenia i nieustannego rozwijania swojej muzycznej świadomości. Zespół wyróżnia się niepowtarzalnym stylem, na który składa się wybuchowa mieszanka rapu, reggae, ska, rocka i funky, a także niezwykłą koncertową energią. Dżentelmenelsów można posłuchać również na YouTube.

Dżentelmenels

Tony White, czyli Maciej Badura, to łódzki raper i beatmaker, autor muzyki i tekstów do wszystkich swoich utworów. W 2017 roku ukazała się jego pierwsza EP-ka pt. Kiedyś wyjadę. W tym samym roku wypuścił także singiel Tak jak chciałem, który został wyróżniony w pierwszym konkursie „Wydaj Płytę z Będzie Głośno” i znalazł się na oficjalnej składance. Po tym sukcesie, raper pracował intensywnie nad nowym materiałem, w ten sposób powstał singiel: Gubię zasięg oraz EP-ka Kiedyś będziemy bogaci. Tony White wystąpił na żywo w Czwórce.

Tony White

Poza nagrodą za najlepsze teksty, partner konkursu – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przyznał także także nagrodę finansową za najlepszą muzykę. Otrzymał ją nowo powstały gdański duet Endless Canvas, czyli producent i basista Bogumił Dzierżek, grający m.in. z ostródzkim zespołem Bohema, oraz debiutująca w tym roku na scenie wokalistka pod pseudonimem Mia Raee. Endless Canvas można posłuchać tutaj.

W tym roku na konkurs „Wydaj Płytę z Będzie Głośno” nadeszła rekordowa liczba zgłoszeń: niemal 3000 piosenek nadesłanych przez prawie 330 zespołów. Audycja „Będzie Głośno!” odbywa się w Czwórce w każdy piątek od godz. 18:00 do 20:00.

Poniżej posłuchajcie utworu To Ty zwycięskiego zespołu MYASTA!

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , Last modified: 1 września, 2020
Close
%d bloggers like this: