Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, DZIAŁ WIDEO, Premierowe Utwory, Teledyski

Mikromusic z utworem o zanieczyszczeniach lasów. Wymowny teledysk „Najlepszej”

Zespół Mikromusic opublikował utwór pt. Najlepsza. Piosenka opatrzona została wymownym teledyskiem z mocnym przekazem. Tekst i klip ukazują dramatyczny stan naszych lasów, które toną w śmieciach i odpadach. Na końcu wideo umieszczono szokujące informacje o stanie polskich lasów.

Teledysk nie powstał jedynie na potrzeby utworu. Podczas jego kręcenia ekipa postanowiła oczyścić nieco lasy w okolicach Krotoszyna oraz Wyspę Opatowicką we Wrocławiu. Za pomocą pięknej muzyki Mikromusic poruszyło niezwykle ważną sprawę, jaką jest dbanie o środowisko i o lasy, które są źródłem życia nie tylko naszego, ale przede wszystkim są domem różnorakich gatunków zwierząt i roślin. Utwór daje do myślenia, że łącząc siły możemy przeciwstawić się śmieciowemu potworowi (a może raczej śmieciowym potworom).

Klip powstał w obecnym czasie, ale przy zachowaniu obowiązujących zasad. Noszone przez postacie maseczki wydają się mieć podwójne znaczenie – nawiązują do obecnych realiów oraz ilustrują brak możliwości oddychania czystym powietrzem. „Ależ świeże powietrze jest w tej muzyce!” – czytamy w komentarzach pod teledyskiem.

Singiel Najlepsza jest pierwszym, promującym najnowszą płytę Mikromusic, której premiera zapowiedziana jest na koniec września.

(Visited 30 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 11 czerwca, 2020
Close
%d bloggers like this: