Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Open`er alternatywnie

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem ogłoszeń koncertowych. Kolejne działa wytoczył gigant na rynku festiwalowym, czyli Open`er Festival. Mikołaj Ziółkowski, dyrektor muzyczny całego przedsięwzięcia, przedstawił cztery nowe nazwy, które łączy wspólny mianownik – alternatywa.

Choć świeże pozycje na line-upie pochodzą z odległych od siebie krajów i prezentują muzykę osadzoną w skrajnie odmiennych stylistykach, mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego. Cały kwartet wykonawców  stroni od popularnych rozwiązań, co rusz sprawiając swoim fanom wizerunkowe i dźwiękowe niespodzianki. Możemy więc spodziewać się, że na ich koncertach latem w Gdyni będzie ciekawie.

DJANGO DJANGO

Choć na rynku muzycznym istnieją dopiero od trzech lat, już zdążyli zaciekawić połowę fanów łagodnego indie – rocka i eksperymentalnego krautrocka w Wielkiej Brytanii. Zespół, którego znakiem rozpoznawczym jest zwinne, prawie niezauważalne mieszanie gatunków, nie miał jeszcze okazji występować w naszym kraju. Set na Open`erze będzie więc pierwszą okazją, żeby posłuchać zarówno ich debiutanckiej, jak i zbliżającej się drugiej płyty na żywo.

REFUSED

Szwedzka grupa niedoceniana przez media. Niesłusznie – panom ze Skandynawii udało się wznieść muzykę hardcore punk na niespotykany dotąd poziom. Dodając do surowych, mocnych gitar elektronikę i szczyptę awangardowego jazzu, stworzyli mieszankę, na której wzorowało się większość grup tworzących kompozycje w podobnej stylistyce. Kiedy po zakończeniu kariery w 1998 wydawało się, że już nigdy nie usłyszymy Refused na koncercie, ci powrócili z jeszcze większą energią, zostając headlinerami na wszystkich większych europejskich festiwalach. A teraz przyjeżdżają do Gdyni – czego chcieć więcej?

MODEST MOUSE

Zaskakujące, że zespół, który w Stanach Zjednoczonych ma status kultowego, nie pojawił się jeszcze w kraju nad Wisłą. „Skromna myszka” na Open`erze miała wystąpić już dwa lata temu, ale coś zatrzymało ją w swojej norze. Dziś wyłania się z ukrycia, przywożąc ze sobą nowy materiał i jeszcze więcej alternatywnych, elektroniczno – rockowych brzmień!

OF MONSTERS AND MEN

I na koniec coś dla fanów Islandii, których w Polsce jest cała masa. Dzisiejsze ogłoszenia zamyka grupa, którą śmiało można nazwać międzynarodowym fenomenem. Nie jesteśmy pewni, czy za sukcesem Of Monsters and Men stoją mądre, nawiązujące do tradycji ludowych teksty czy może łagodne, indie – folkowe brzmienia. Jedno jest pewne – ich koncert, na którym usłyszymy premierowe piosenki, z pewnością będzie niezapomniany.

Tegoroczny Open`er Festival potrwa od 1 do 4 lipca. Kolejne ogłoszenia artystów (tym razem polskich) za tydzień.

(Visited 5 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Last modified: 12 lutego, 2015
Close
%d bloggers like this: