Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS, Zapowiedzi

Percival Schuttenbach zakończył pracę nad nowym albumem

Muzycy zespołu Percival Schuttenbach poinformowali właśnie o zakończeniu nagrywania ich najnowszego albumu. Premiera płyty „Mniejsze Zło” zapowiedziana jest na maj tego roku. Równocześnie zespół ogłosił też szczegóły trasy koncertowej.

Według informacji udzielonych przez członków zespołu nagrywanie albumu „Mniejsze Zło” zostało zakończone. Teraz czas na miks i mastering nowej płyty. Premiera przewidziana jest na maj tego roku. Z tego też powodu zespół zapowiedział mini-trasę promującą nowe wydawnictwo. Podczas „Mini Zuo Tour” muzycy odwiedzą tylko pięć miast. Jest to przedsmak dużej trasy koncertowej, o której informacji jeszcze nie ujawniono.
Szczegóły „Mini Zuo Tour” poniżej:

perc

Percival Schuttenbach to wybuchowa mieszanka folkowego klimatu, często nawiązującego do słowiańskich utworów, wierzeń i obyczajów, podana w mocno metalowej aranżacji. Muzycy zespoły sami określają się za przedstawicieli „nowej fali polskiego heavy folku”. I chyba na ten moment jest to najtrafniejsze określenie ich muzyki.

Zespół ma do tej pory na swoim koncie pięć wydawnictw płytowych. Ich dyskografię zamyka album „Slava II – Pieśni Słowian Wschodnich” z 2014 roku. Płyta „Mniejsze Zło” , oraz nowa trasa koncertowa, to nie jedyne okazje do usłyszenia muzyki Percival Schuttenbach tej wiosny. Zespól został zaproszony do nagrania ścieżki dźwiękowej do nadchodzącej gry „Wiedźmin 3”, co jest wspaniałą wiadomością zarówno dla fanów folkowych dźwięków Percivala, jak i dla graczy, którzy oczekują z zniecierpliwieniem najnowszej gry studia CD PROJEKT RED. Będzie to z pewnością niesamowita okazja do pokazania muzyki Percival Schuttenbach szerszej publiczności.

Kto jeszcze nie słyszał jak brzmią folkowo-metalowe aranżacje ludowych wierzeń i pieśni, niech przekona się sam.
Zapraszamy do zapoznania się z utworem „Satanael” z albumu „Svantevit”:

(Visited 12 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , Last modified: 20 lutego, 2015
Close
%d bloggers like this: