Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS

Rapujący prezydent – Andrzej Duda i jego #hot16challenge

Po występach na TikToku prezydent Andrzej Duda podbija internet podejmując wyzwanie #hot16chellenge. Nominowany przez Zeusa dołączył do grona zbierających fundusze na walkę z pandemią.

„Fantastyczna akcja #Hot16Challenge2, choć nominację od Zeusa przyjąłem z lekkim przerażeniem – nigdy nie rapowałem. W natłoku obowiązków dopiero dzisiaj mogłem odpowiedzieć na zaproszenie. Niech muzyka nas łączy w dobrej sprawie!” – pisze prezydent na Twitterze.

W utworze pojawiają się odniesienia do obecnej sytuacji i pandemii koronawirusa. Wielokrotnie przewija się zdanie „nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły”, które z całego utworu najbardziej zapada w pamięć. Choć o umiejętnościach muzycznych Andrzeja Dudy można by dyskutować, nie można mu odmówić odwagi i poczucia humoru.

Prezydent nominował do wyzwania premiera Mateusza Morawieckiego, a także: Marylę Rodowicz, Sebastiana Karpiela-Bułeckę oraz zespoły Pectus i Golec Uorkiestra.

Dzięki akcji #hot16challenge2 uzbierano już ponad 1 300 000 złotych na pomoc pracowników służby zdrowia. Udział w wyzwaniu wzięli już między innymi  Paweł Domagała, Taco Hemingway, pisarz Jakub Żulczyk czy Krzysztof Kononowicz. Wyzwanie staje się także coraz popularniejsze w środowisku polityków, oprócz Andrzeja Dudy wyzwanie podjął Janusz Korwin Mikke, którego utwór bije rekordy popularności.

(Visited 87 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 11 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: