Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Inne

Rusza aplikacja streamingowa Empik Music. Czym różni się od konkurencji?

Zapowiadana od wielu dni premiera napawała mnie optymizmem na powstanie polskiej platformy streamingowej, która skupi się przede wszystkim na polskim rynku muzycznym. A co dostaliśmy? Aplikację podobną do Spotify bądź Tidal. Są więc jakieś różnice?

Empik Music – co to, jak jest zapowiadana?

Do słuchania muzyki na własnych zasadach zachęca Empik, który wkracza właśnie na szybko rozwijający się rynek streamingu z nową aplikacją Empik Music. Usługa zapewnia dostęp do utworów polskich i zagranicznych wykonawców, tekstów piosenek oraz muzycznych inspiracji od największych gwiazd i ekspertów.

Co wtorek swoją autorską playlistę „To co lubię w moim klubie” będzie prezentował Wojciech Mann. Znajdziemy tu także muzyczne inspiracje z cyklu #tomigra m.in. od sanah, PRO8L3M czy Roksany Węgiel. Użytkownicy Empik Premium zyskują dostęp do aplikacji aż na 2 miesiące za darmo.

Dostępne będą trzy warianty jakości dźwięku – 96, 160 i 320 kb/s.

Empik Music – nowość w streamingu?

Podczas konferencji, w której miałem przyjemność uczestniczyć chciałem dowiedzieć czym właściwie wyróżnia się aplikacja od liderów rynku takich jak Tidal, Spotify czy Apple Music. Dowiedziałem się tylko tyle, że planują oni wspierać rodzimy rynek muzyczny. Aplikacja chce również w przyszłości promować debiutujących muzyków oraz przygotowywać autorskie materiały.

Co z szerokim katalogiem polskiej muzyki z lat 60, 70 czy 80? Postanowiłem dopytać o to reprezentantów Empiku. Wspólnie stwierdzili zaś, że jest to szeroki zasób muzyki, która jest cenna w polskiej kulturze oraz to, że mają w planach w przyszłości zająć się tym katalogiem.

Co więc mamy w dniu premiery? Jak zapowiadają: milionowe (nie znamy dokładnych danych) zasoby muzyki polskiej i zagranicznej, singli, albumów i playlist. Do tego przygotowane dla aplikacji przez znanych muzyków i dziennikarzy playlisty autorskie. Do tego dochodzą teksty, które już teraz są dodane to najpopularniejszych utworów.

W aplikacji znajduje się baza utworów od trzech wytwórni muzycznych – Sony, Warner oraz Universal Music.

Oznacza to, że obecnie Emipk Music nie odróżnia się od liderów rynku światowego streamingu.

Empik łączy swoje usługi

Stali klienci Empiku mogą liczyć na dodatkowe korzyści. Kupując produkt w kategorii Muzyka na Empik.com, otrzymają dedykowane rekomendacje muzyczne stworzone na podstawie historii zakupów. System zaproponuje m.in. kolejne albumy możliwe do dodania w sekcji Moja Muzyka w aplikacji Empik Music. Korzystanie z wielu różnych produktów Empiku będzie teraz jeszcze prostsze, ponieważ do logowania na wszystkie platformy wystarczą te same dane.

Empik Music – ile kosztuje?

W opcji darmowej wszystkich piosenek można słuchać do 30 sekund. Ponadto dostępne są cztery warianty abonamentu.

Dostęp miesięczny kosztuje 19,99 zł. Za trzy miesiące abonamentu zapłacimy 59,97zł. Dostęp na sześć miesięcy 104,99 zł (17,50 zł miesięcznie), a na rok – 199,99 zł (16,67 zł miesięcznie). Empik nie przewiduje abonamentów rodzinnych lub grupowych.

Abonenci Empik Premium otrzymują darmowy dostęp do Empik Music na 60 dni. Pozostali użytkownicy mogą korzystać bezpłatnie z usługi przez 30 dni.

Aplikacja dostępna jest od 5 maja na iOS i Androidzie

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 6 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: