Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Premierowe Utwory

Frondibus zapowiada nowy singiel

Muzycy post-rockowego Frondibusa zapowiedzieli właśnie na dziewiątego marca premierę ich najnowszego singla. Utwór nosić ma nazwę „The Splitting Prism” i zostanie udostępniony do odsłuchu na profilu Bandcamp zespołu.

Frondibus to instrumentalny projekt dwóch przyjaciół z Krakowa – Adam Kindrat i Jasiek Żychiewicz. Jak sami o sobie mówią, połączyła ich wspólna miłość do muzyki instrumentalnej – delikatnych ambientowych, przestrzennych dźwięków przeplatanych potężnymi brzmieniami gitary – post-rocka.

Najnowszy singiel „The Splitting Prism” ukaże się na bandcampie zespołu trzy dni po premierze kompilacji Post-rock PL „The Landscape After Flood”. Już dziś możecie zapoznać się z teaserem zapowiedzianego utworu.

Muzycy Frondibusa mają na swoim koncie jedno wydawnictwo. Ich debiutancki album „Leafage” został wydany w maju 2014 roku. Premiera płyty przeszła bez większego rozgłosu, chociaż muzyka, którą serwują nam muzycy z Krakowa reprezentuje najwyższy poziom i ze spokojnym sumieniem może stawiana być obok takich gwiazd rodzimej sceny jak chociażby Tides From Nebula, czy zyskujący na popularności zespół Besides. Przekonajcie się sami. Album jest udostępniony do przesłuchania na profilu bandcamp zespołu: http://frondibus.bandcamp.com/album/leafage-2

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 13 lutego, 2015
Close
%d bloggers like this: