W związku z obecną sytuacją i stanem epidemii spowodowanym koronawirusem redakcja MusicLovers.pl postanowiła zainicjować specjalną akcję dla wszystkich fanów muzyki – #KoncertNaFotelu.

Akcja #KoncertNaFotelu to codzienna dawka dobrej muzyki na żywo od najpopularniejszych i najlepszych artystów z Polski i Świata. Specjalny artykuł #KoncertNaFotelu pojawiać się będzie codziennie o godzinie 20:00, od której wspólnie obejrzymy specjalnie wyselekcjonowane i najlepsze koncerty popularnych artystów. Pamiętaj #zotańwdomu i oglądaj razem z nami #KoncertNaFotelu.

DOŁĄCZ DO NAS W WYDARZENIU NA FACEBOOKU!

19 października 2014 roku Budka Suflera pożegnała się ze swoimi fanami w katowickim Spodku podczas finałowej wówczas trasie koncertowej. Artyści zagrali koncert w ramach pożegnalnej trasy koncertowej Ostatnie takie tango…. Na mapie ich koncertów znalazł się katowicki Spodek, którego koncert uwieczniła telewizja Polsat. To właśnie ten koncert dziś zobaczymy.

Budka Suflera jest najdłużej działającą grupą na polskim rynku muzycznym. Zespół gra już prawie 50 lat! Artyści rozpoczęli karierę w 1974 r w Lublinie. W podstawowym składzie znalazł się Krzysztof Cugowski (wokal) i Romuald Lipko (instrumenty klawiszowe, kompozytor). Rok później do grupy dołączył Tomasz Zeliszewski (perkusja). Obecnie na wokalu znajduje się Robert Żarczyński. 6 lutego 2020 roku zmarł wieloletni muzyk i kompozytor Romuald Lipko. Zespół pozostaje obecnie bez klawiszowca w 5-osobowym składzie. Grupa wylansowała takie hity, jak Jolka, Jolka pamiętasz, Noc komety, Czas Ołowiu, Sen o dolinie, Twoje radio, Takie Tango i wiele wiele innych.